środa, 5 marca 2014

Len

Witajcie.
Od dłuższego czasu chodził za mną pomysł haftu na lnie. Szczególnie spodobał mi się wzór Picoti Picota - Qui Sort De L'Oeuf, postanowiłam więc spróbować i postawić pierwsze krzyżyki na lnie.
Wykosztowałam się straszliwie na len DMC (28 ct) w sklepie stacjonarnym  i... nie jestem zadowolona :(
Nitki są nieregularne, sądziłam, że będę haftować jedną nitką co jedną nitkę, a tymczasem chyba lepiej widać krzyżyki stawiane dwiema nitkami co 2 nitki, co myślicie?

4 komentarze:

 1. Witaj:) ja mojego ptaszka z kluczykami haftowałam 2 nitkami muliny co dwie nitki lnu. Len 28 odpowiada kanwie 14 więc myślę, że należy na niej haftować dwiema nitkami co dwie nitki:)
  Ja bym wyszyła część wzorku i potem oceniła czy mi się podoba czy nie, zawsze przecież można wyhaftować wzorek od początku zmieniając ilość nitek:)
  pozdrawiam ciepło☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za pomoc! Będę próbować :)

   Usuń
 2. Ja natomiast haftuję Drzewo Życia co jedną nitkę jedną nitką muliny i to że krzyżyki są nierówne dodaje im uroku :) Jeśli chcesz zmienić na haftowania przez dwie nitki to pamiętaj że haft Ci urośnie dwa razy w długości i wysokości - radzę sprawdzić czy wystarczy Ci materiału, żebyś potem nie pluła sobie w brodę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda Kasiu, okazało się, że obrazek byłby zbyt duży, gdybym haftowała co 2 nitki dwiema nitkami. Ostatecznie zdecydowałam się na haftowanie jedną nitkę co jedną nitkę. Szło strasznie opornie, popełniłam mnóstwo błędów, których w ogóle nie naprawiałam, bo prucie byłoby niemożliwością! Ogólnie - jestem rozczarowana lnem DMC 28 ct :/ Efekt mojej pracy pokażę niebawem.

  OdpowiedzUsuń