środa, 9 stycznia 2013

Zakładka

Moja pierwsza (dużo tu u mnie tych "pierwszości" :)) zakładka dla przyjaciółki. A raczej na razie tylko haft, bo zastanawiam się jak zrobić zakładkę. Podszyć filcem? Usztywnić tekturką i zszyć z obu stron? Czy ktoś chciałby podzielić się doświadczeniem w robieniu zakładek?


7 komentarzy:

 1. Zamiast zszywać, można podkleić - będzie cieniej.
  Fajna zakładka ci wyszła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. niestety żdnych doświadczeń w tej sferze nie posiadam, ale zakładusia będzie sliczna...

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie się podzielę doświadczeniem, bo parę zakładek już zrobiłam.:) Na drugą stronę daję filc, zszywam razem z zakładką, zostawiam niezszyty dół, wsuwam dopasowany kawałek plastikowej teczki, zszywam, dodaję chwościk albo wyciągam nitki z kanwy, robiąc taki postrzępiony dół. Możesz to zobaczyć na moim blogu. Można też wsunąć tekturkę, ale gdybyś chciała kiedyż uprać zakładkę, to plastik praktyczniejszy. Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję dziewczyny! Być może w weekend będę walczyć!

  OdpowiedzUsuń
 5. Promyku, obejrzałam Twoje zakładki, śliczne są. Pozwól, że zapytam, czy zszywasz haft z filcem na lewej stronie i go wywijasz??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypadkiem zajrzałam, dlatego dopiero teraz odpowiadam: zszywam po prawej stronie, bez wywijania. Z filcem to wygląda tak, jakbym robiła na lewej stronie (przynajmniej ja mam takie wrażenie). Dziękuję za miłe słowa na temat moich zakładek.:)

   Usuń
 6. Bardzo fajny hafcik. Będzie śliczna zakładka

  OdpowiedzUsuń